MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Fåtölj 8527327
nr 852 7327
Fåtölj
Nyrokoko, Sent 1800-tal
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
måndag 14 oktober 2013
kl 20:20:30
600 kr
700 kr
Emmafåtölj
Stoppad fåtölj i nyrokoko
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.